שוברים את הראש מה לעשות עם הילדים בבית? תכירו את סדרת הספרים שתגרום להם לקרוא

עשרות אלפי קוראים נלהבים לא טועים - העשיריה הפותחת, סדרת ספרי כדורסל ישראלית מקורית לילדים ובני הנוער, היא להיט שגורם לילדים לנטוש את המסכים ולצלול לסיפורה של חבורת הנערים התל אביבית שהקימה קבוצת כדורסל משל עצמה .

מי מאיתנו לא שובר את הראש מה לעשות בימים אילו עם הילדים בבית? כיצד לגרום להם לעזוב קצת את המסכים ופשוט לקרוא - ממש כמו פעם.

אם גם אתכם מעסיקה הבעיה הזאת - קבלו את הפתרון המושלם. תכירו את "העשיריה הפותחת" - סדרת ספרים ישראלית מצליחה המיועדת בעיקר לילדים ולבני נוער (גילאי 7-14) ועוסקת בסיפורה של חבורת נערים שהקימה קבוצת כדורסל משלה. הסדרה נכתבה על ידי אמיר דורון, מי שאחראי בין השאר לסדרת הספרים המצליחה "הוצא מהקשרו" ומאוירת על ידי גיא מורד, מבכירי הקריקטוריסטים בישראל ("ידיעות אחרונות").

עד כה ראו אור חמישה כרכים בסידרה (והשישי בדרך) שזכו להצלחה גדולה בחנויות (עם מכירת עשרות אלפי עותקים) ולביקורות מצוינות. בשנת 2010 אף בחרה הקרן לעידוד קולנוע לתמוך בכתיבת תסריט לסרט באורך מלא המבוסס על "הנס של עודד", הסידרה הצליחה כל כך שילדים במקומות שונים בארץ החלו להקים קבוצות כדורסל בשם "העשיריה הפותחת, ממש כמו בעלילת הסידרה.

בשנת 2012 תורגמו שני הספרים הראשונים בסידרה לאנגלית. כוכב ה - NBA סטפן קארי, הוא ולא אחר, קרא את הספר הראשון, התאהב, והסכים לשמש כשגריר של הסדרה בארצות הברית ובצפון אמריקה בשנתיים הראשונות להשקתה.

הספרים עוסקים בבעיות המטרידות ילדים ובני נוער בכל יום, כשכל כרך מתמקד בסיפורו של גיבור אחר - כדורסלן נמוך מדי שלא מצליח להתקבל לקבוצה, שחקן שמתקשה להתמודד עם ציפיות הוריו ממנו, ילד שהוריו מתגרשים וכו'.

ובמקום לתת פרטים נוספים - ניתן לקוראים לדבר:

"אני רוצה לפרגן בענק - אחרי התנגדות קשה לקריאה מצד בניי - קניתי לכבוד הקורונה 2 ספרים - שנקראו בשקיקה , בנשימה אחת ובהנאה צרופה - ומיהרתי לרכוש את 3 הספרים הנוספים - לבקשתם!...הבוקר נשאלתי על ידם - "אמא, מה נעשה כשנסיים את כל 5 הספרים?"

אז אנא - מהרו להוסיף עוד ספרים לסדרה...תודה שהחזרתם את חדוות הקריאה לביתנו:)" (אפרת יובל, אמא לשני קוראים צעירים, בעמוד הפייסבוק של הסידרה).

כל הספרים נמכרים בחנויות הספרים ובאתר האינטרנט הרשמי של הסידרה - בהנחה של עשרים אחוז והטבות נוספות. המשלוחים עובדים גם בימים אילו.

לרכישה