על הסדרה

"העשיריה הפותחת" היא סדרת ספרים ישראלית מצליחה המיועדת בעיקר לילדים ולבני נוער (גילאי 7-14) ועוסקת בסיפורה של חבורת נערים שהקימה קבוצת כדורסל משלה. הסדרה נכתבה על ידי אמיר דורון ומאוירת על ידי גיא מורד. עד כה ראו אור שבעה ספרים בסידרה, שזכו להצלחה גדולה בחנויות ולביקורות מצוינות. בשנת 2010 בחרה הקרן לעידוד קולנוע לתמוך בכתיבת תסריט לסרט באורך מלא המבוסס על "הנס של עודד", הספר הראשון בסידרה . ביוני 2013 הושקה הגרסה האנגלית של הסדרה תחת השם The dream ten. בגרסה האנגלית הותאמה העלילה לקהל הקוראים האמריקאי, שמות הדמויות ומקום העלילה שונה כשהמחבר בחר לפרסם הספרים תחת שם העט האמריקאי א.ד. אירווינג. עד כה תורגמו לאנגלית שני הספרים הראשונים בסידרה. כוכב ה - NBA סטפן קארי אף שמש כשגריר של הסדרה בארצות הברית ובצפון אמריקה בשנתיים הראשונות להשקתה.

ברק שחם, לשעבר כוכב הכדורסל של השכונה, מסכים לקחת על עצמו את משימת האימון שלהם - לא לפני שהוא מעמיד בפני החמישה משימה לא פשוטה - לאתר ולגייס חמישה שחקנים נוספים לקבוצה . טוני באומבי הוא גיבורו של הכרך השני "לאן נעלם טוני?". טוני הוא בן למשפחת מהגרי עבודה מניגריה שגורשה מהארץ. טוני עצמו מועמד לגירוש - והחבורה נחלצת לסייע לו. הספר השלישי, "הכל אפשרי", מביא את סיפורו של אלכס טקצ'נקו, הגבוה בשחקני "העשיריה הפותחת". אלכס נאלץ לנטוש את הקבוצה לאחר שחלה במחלה קשה, אבל חבריו לא מוכנים לוותר עליו.

הספר הרביעי בסדרה, "בין שניים ", עוסק בדורון לוי, הקלעי של הקבוצה, שכינויו הוא "האקדוחן". הוריו של דורון מחליטים להפרד יום לפני שקבוצתו יוצאת לטורניר כדורסל באירופה.

בספר החמישי, הבן של, מצטרף שחקן חדש לקבוצה, גור, במקומו של מאיר. גור נאלץ להתמודד עם צילו של אביו, שחקן עבר גדול, ועם הציפיות העצומות שהסביבה והוא עצמו תולים בו בשל ייחוסו המשפחתי.

בספר השישי, מצורפת לראשונה לקבוצה שחקנית, תמרה שמה, המכונה בפי כל ג'ורדן גירל. לא כל השחקנים בקבוצה שמחים על צירוף השחקנית החדשה והמוכשרת. 

בספר השביעי, אחרי שהחטיא סל ניצחון נאלץ נדב, קפטן הקבוצה,  להתמודד עם היריב הכי גדול שלו - הוא עצמו.

למזמינים דרך האתר: 59₪ + דמי משלוח

DreamTen 1

הנס של עודד - הספר ה- 1

לעודד ירדני היה חלום אחד גדול: להתקבל לקבוצת הכדורסל של מכבי תל אביב.

כשחלומו נגוז, לאחר שכשל במבחני הקבלה לקבוצה עקב קומתו הנמוכה, הוא מחליט שלא לוותר. עודד חובר אל נדב, אסף, דורון ותומר - חמישה נערים שכשלו אף הם בניסיונם להתקבל למועדון התל-אביבי – ואלה מקימים קבוצה.

החמישה פוגשים את ברק שחם, שחקן מוכשר בעברו ומשוחרר טרי משירות צבאי, והוא מציע לשמש כמאמנם. אלא שברק מציב בפניהם תנאי אחד להסכמתו: לאתר ולצרף חמישה שחקנים חדשים לקבוצה וכל זאת - בתוך שלושה ימים.

האם יצליחו החמישה לעמוד במשימה הקשה?


DreamTen 2

לאן נעלם טוני? - הספר ה- 2

משבר ענק פוקד את שחקני "העשיריה הפותחת": לאחר שהצטיין במשחק גביע ראש הממשלה, טוני מוזמן לסגל נבחרת ישראל. חברי העשיריה מאושרים ושמחים בזימונו, אלא שעד מהרה ההתלהבות נעלמת ובעקבותיה נולד פחד גדול: טוני נעלם!

הוא אינו משיב לטלפון, נעדר מאימוני הקבוצה ואף מהנבחרת וכל הניסיונות לאתרו – עולים בתוהו. חברי "העשיריה הפותחת" חוששים לגורלו ומחליטים לצאת למסע חיפושים אחריו. הם עוברים הרפתקאות מלאות סכנה ברחובות דרום תל אביב, תוך התוודעות לעולם של העובדים הזרים בישראל, במטרה לפתור את התעלומה - לאן נעלם טוני?


DreamTen 3

הכל אפשרי - הספר ה- 3

מכה קשה ניחתת על שחקני "העשיריה הפותחת": אלכס מכנס את חבריו מודיע להם כי הוא נאלץ לפרוש מהקבוצה עקב מחלתו הקשה. הוא מאושפז בבית החולים ובמשך שבועות ארוכים מסרב לקבל מבקרים, כולל את שחקני "העשיריה הפותחת".

בכל אותו הזמן הקבוצה חווה משבר עמוק: שרשרת הפסדים בליגה, התדרדרות אל תחתית הטבלה ושחקנים שחדלים להאמין בעצמם.

בכדי לעצור את כדור השלג, מחליט תומר להגיע אל בית החולים ולבקר את חברו הטוב ביותר.


DreamTen 4

בין שניים - הספר ה- 4

ערב יציאת העשיריה הפותחת לטורניר בינלאומי ביוון, בהשתתפות קבוצות הילדים של מועדוני הפאר של אירופה, שומע דורון ידיעה מרעישה: בדרך מקרה מגלה "האקדוחן" – הקלעי הממושקף – כי הוריו החליטו להיפרד. מרגע זה נפשו סוערת. הוא אמנם מצוי בכושר קליעה מצוין, אבל ידיו רועדות ללא הפסקה והוא מתקשה להתרכז במשחק האהוב עליו. הטורניר, שהיה אמור להיות ההזדמנות הגדולה שלו לחשוף את עצמו, הופך עבורו לסיוט ממושך. דורון נשבר. הוא מחליט לנטוש את חבריו בעיצומם של המשחקים ולחזור הביתה, לישראל.


DreamTen Gur5

הבן של - הספר ה- 5

חבר חדש מצטרף לעשיריה הפותחת. גור, בנו של אחד מגדולי שחקני הכדורסל בישראל והספורטאי הנערץ על מאמן הקבוצה, ברק שחם. אלא שלאחר ההתלהבות הראשונית מהייחוס המשפחתי המכובד, מגלים כולם שלפעמים לא פשוט להיות בנו של אישיות כה מפורסמת ולעסוק דווקא בענף הספורט שבו אביו זכה להצלחה מסחררת.

האם החבר החדש יצליח להתמודד עם הציפיות הגדולות ממנו?


DreamTen HebCover tamara

שחקנית חיזוק - הספר ה-6

אסף, "קיר הברזל" של העשיריה הפותחת והשומר הטוב ביותר בקבוצה, נתקל בבעיה גדולה בהרבה מהגמגום הקל שממנו הוא סובל – מעמדו מתערער, הוא הופך לשחקן שולי בקבוצה ומספר דקות המשחק שלו פוחת. המצב מחמיר עוד יותר עם צירופה לקבוצה של שחקנית חיזוק חדשה, תמרה, המכונה בפי כול "ג'ורדן גירל". אסף הכועס מאיים לעזוב, עד שהוא לומד להכיר ולהעריך את השחקנית החדשה, שלא חוששת מהאתגרים והמכשולים העצומים המוצבים בפניה. האם יצליחו השניים להתגבר יחד על האתגר הגדול מכולם? 


DreamTen 7

אני השחקן שהחטיא את סל הניצחון - הספר ה-7

נדב, קפטן העשיריה הפותחת, מחטיא זריקה גורלית שיכלה להביא לניצחון הקבוצה במשחק שמינית גמר גביע המדינה לילדים, ומאז מתקשה להתאושש מכך. הוא מרגיש כי חלק מחבריו מאשימים אותו בהפסד, וחש כך בעצמו. נדב מאבד מביטחונו העצמי, וחושש לשחק במשחקים צמודים נוספים.

האם יצליח להתגבר על היריב הכי קשה שלו, הוא עצמו?